Giriş Videosu

Video intro eklentisi, sayfanın üst kısmına bir video eklemenizi sağlar.


Talimatlar

Herhangi bir sayfaya video-arka plan eklemek için, sadece bir mp4 video dosyası yükleyin ve page › settings › plugins › video background öğesine gidin ve video kaynağını ayarlayın.

Video Kaynağı
Video dosyasını aynı klasöre yüklediyseniz, sadece dosya adını ekleyin, örneğin videom.mp4. İsteğe bağlı olarak, harici bir mp4 video dosyasına veya başka bir klasördeki mp4 dosyasına kök bağıntılı bir yol için mutlak bir bağlantı kullanabilirsiniz. * Bir video kaynağını eklemek, video arka plan eklentisini etkin bir şekilde etkinleştirir.

İsteğe Bağlı Ayarlar

Menü Stili
Ana menü videoyla örtüştüğünden, menünün görünür durumda kalmasını sağlamak için menu-absolute-20 stilini varsayılan olarak kullanırız. Başka bir stil seçebilir veya varsayılan / hiçbirini ayarlayamazsınız.

Yükseklik [0-100%]
Video arka planınızın yüksekliğini, ekranların görünen görünümünün yüzde değeri olarak ayarlayın. Varsayılan olarak, bu değer, tüm görünür sahne alanını kapsayacak şekilde videoyu ayarlayan 100 olarak ayarlanır.

Mobil cihaz için devre dışı bıraks
Mobil cihazlar için video girişini devre dışı bırakın ve bunun yerine normal bir görüntüyü görüntüler. Videonuzun mobil cihaz ekranına eklendiğinde güzel görünmemesi durumunda kullanışlıdır.

Otomatik Oynatma
Video kısmen yüklendikten sonra otomatik oynatılacak şekilde ayarlar.

Oynatma Geçişi
Videonun alt kısmında küçük bir oynatma / duraklatma düğmesi görüntüler. Harekete bağlı olmayan ziyaretçiler, otizmli ziyaretçiler için bir ziyaretçinin bu düğmeyi etkin tutması ve ziyaretçinin bir videoyu indirmeyi ve görüntülemeyi istemeyeceği diğer birçok sebepten dolayı şiddetle tavsiye edilir.

Tekrar
Videonun dönmesini ayarlar.

Sessiz
Videonun sesini kapatır (ses yok). Bu ayar, mobil cihazlardaki otomatik oynatmada gereklidir.

İçeriği Gizle
Sayfanın tüm içeriğini tamamen gizlemek için bir kısayol.

Altbilgiyi Gizle
Bu belirli sayfa için altbilgiyi gizlemek için bir kısayol.

Kaydırma Düğmesini Göster
Video girişinin altındaki "aşağı" düğmesini ekler, bu da ziyaretçiye girişin altında daha fazla içerik olduğunu bildirir. Düğme tıklandığında, sayfa aşağıdaki videoyu etkin bir şekilde göstererek videonun altına kayar. Bu özellik, kullanıcının videonun altında daha fazla sayfa içeriği olduğunun farkına varması gerektiğinde, intro'un% 100 yüksekliğe ayarlanması için kullanışlıdır.* Düğme, sayfa tanıtım girişlerinden bir saniye sonra görünecektir..

Sınırlamalar

Arka plan-video yararlı bir özellik olabilir, ancak farkında olmanız gereken birçok sınırlama vardır.

 • Otomatik oynatma sınırlamaları
  Bazı ziyaretçiler tarayıcılarında otomatik oynatmayı devre dışı bırakmış olabilir; bu durumda video otomatik olarak otomatik oynatılmayacaktır. Dahası, birçok eski mobil cihaz otomatik oynatmaya izin vermiyor. Mobil cihazların videoyu otomatik oynatmasına izin vermek için "sessiz" ayarın işaretli olması gerekir..
 • Video Kırpma
  Anlayacağınız gibi, herhangi bir yükseklikte, herhangi bir cihazda, herhangi bir ekran boyutunda güzel bir şekilde görüntülenen bir * arka plan * video için, video, belirtilen sahne alanına 'sığdırmak için uygun şekilde * kırpılabilir.
 • Kenar çubuğu düzeni için çalışmıyor
  Bu düzenlerin büyük teknik farkı nedeniyle, video arka plan eklentisi şu anda sadece topbar ve slidemenu düzenleri için çalışıyor..
 • H.264 kodlanmış mp4 formatı
  HTML5'te video, çeşitli dosya biçimleri ve kodeklerle sınırlandırılmıştır. Videonuzun tüm tarayıcılarda düzgün görüntülendiğinden emin olmak için video, mp4 biçiminde H.264 kodekinde kodlanmalıdır. [ref].
 • 2MB Yükleme Limiti
  Ana makineniz * 2 MB'lik bir yükleme sınırlamasına sahip olabilir, bu durumda büyük video dosyalarını FTP yoluyla uygun klasörlere yüklemeniz gerekir.
 • Tarayıcı Oynatma Durumunu Hatırlar
  Bir ziyaretçi videoyu "duraklat" a tıklarsa, bir sonraki ziyaretinde video duraklatılacaktır. Bu sadece sağduyu.
 • Yavaş İnternet Sonuçları
  Video dosyanız büyükse ve ziyaretçi nispeten yavaş bir bağlantıdaysa, videonun başladığını görebilir ve arabelleğe alırken sık sık durabilir.
 • Döngü İlmiği
  Videonuzun yapılmasına rağmen video döngüsünün tüm tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde görünmesini beklemeyin. Tarayıcıya bağlı olarak, video yeniden oynatılmaya başlamadan önce birkaç milisaniye sürebilir.

Öneriler

Arka plan video eklentisi, sayfa içeriğini tamamlamak için bir hareket arka planı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Videoyu sadece yapabildiğiniz ya da hoş göründüğü için kullanmayın. Kısa, ince bir video döngüsünü, ses olmadan, yalnızca birkaç saniye sürmenizi ve kabul edilebilir dosya boyutunda sıkıştırmanızı öneririz.

Yararlı Linkler

http://thenewcode.com/777/Create-Fullscreen-HTML5-Page-Background-Video
http://sitepoint.com/designing-with-video-background
http://punkchip.com/autoplay-is-still-bad-for-all-users